Carnavalsemblemen naaien en stoelen bekleden, Selma kan 't allemaal

Donderdag 27 februari 2025

Selma is verèkkes hendig


Carnavalsemblemen naaien én stoelen bekleden

De afgelopen dagen is Selma (van de NaaiMeetUp) druk bezig geweest met het naaien van carnavalsemblemen op diverse pèkskes. Tussendoor heeft ze ook nog een stuk of wat stoelen opnieuw bekleed.

Tekst & foto: Olaf Smit

Foto: de 'nieuwe' stoelen bij Copernikkel, bekleed door Selma 

Die stoelen die staan nu te pronken bij Copernikkel zelf, aan de grote tafel(s).
Selma heeft het zich zelf geleerd, stoelen bekleden, met een beetje hulp van filmpjes op Youtube. Deze stoelen waren vrij gemakkelijk, beetje rechttoe rechtaan zullen we maar zeggen. Maar een beetje technisch inzicht is wel handig vindt Selma. Ze vindt het leuk om restanten stoffen te hergebruiken; oude stof loshalen, nieuwe stof vastnieten, ‘alsof je een kerstcadeautje inpakt’ aldus Selma. Het een en ander is overigens betaald uit het Wijk-en Dorpsbudget van de gemeente.

Foto: Selma achter de naaimachine

En dan naait Selma ook nog emblemen op carnavalskleding, een jaarlijks terugkerend karweitje dat ze graag doet. Dit jaar heeft ze er meer dan 100 vastgezet op iets minder jasjes. Meest bijzondere was een exemplaar waar ze oude emblemen van de afgelopen 40 jaar op vast moest naaien. Tot slot heeft Selma nog drie tips veur ná d’n carnaval

1 Hangt oe jeske nie te dreuge in de zon, dan bleekt ie uit

2 Gewôôn wasse mee witte azijn, van d’n Aldi, da’s goeiekôôp

3 Ge zuukt ut zelf maor uit

Of ze zelf nog carnaval gaat vieren weet ze nog niet, dit jaar heeft ze wat minder zin. Misschien de intocht op zondag, of de optocht op maandag. Zie je iemand die verkleed is als Brabants boerinneke met een echte poffer op haar hoofd? Grote kans dat het Selma is, ze houdt niet zo van die gewone pèkskes.