De Boschveld Boekenkar zoekt boeken
Boeken voor de kleinste bibliotheek
Al een jaartje of acht is hij er al, de kleinste bibliotheek van Boschveld, naast de voordeur van Copernikkel: de Boschveld Boekenkar (op wieltjes). Gratis boeken voor wie wil. De boekenkar staat op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur buiten bij Copernikkel in Winkelcentrum Boschveld.
Tekst & foto: Olaf Smit
(Foto: Selma bij de Boekenkar voor de etalage van Copernikkel)
Schoenenrekje
Selma (bekend van de NaaiMeetUp een paar deuren verder) kwam op het idee van een gratis minibieb. Er was maar één bibliotheek in de stad en niet iedereen is goed ter been. Dus begon Selma met een paar boeken in een soort schoenenrekje in de etalage van Copernikkel. Mensen binnen lokken om in de grote boekenkast te komen grasduinen.
Buiten
Met financiële hulp uit het wijkbudget werd een tijdje later een stevige boekenkast aangeschaft en weer later de boekenkar. Tijdens de corona-periode werden de boeken namelijk noodgedwongen buiten gezet en dat was een behoorlijk gesjouw. De gratis boekenkast was meteen een groot succes. Regelmatig staan mensen er bij stil en kijken of er een leuk of interessant boek bij staat. Die mogen ze dan gratis meenemen.
Boeken nodig
Dat gebeurt inmiddels zo vaak dat Selma regelmatig op zoek is naar ’nieuwe’ boeken. Niet echt nieuw dus maar boeken waar de mensen toch niks meer mee doen. Vooral echte leesboeken zijn welkom zoals kinderboeken en romans, liefst Nederlandstalig. Helaas is er geen plek voor dvd’s, cd’s of puzzels en studieboeken. Encyclopedieën ook niet. De boeken mogen binnen bij Copernikkel worden afgegeven. Wij zijn er blij mee.
Wekelijks ververst Selma de boeken in de boekenkar en kun je weer nieuwe boeken uitzoeken. Boeken die uiteindelijk over blijven gaan dan naar de Vincentiusvereniging voor een volgende nieuwe eigenaar.